DARBELERE VE CUMHURİYET KARŞITLARINA KARŞIYIZ

Bilindiği üzere bu son darbelerin asıl amacı; Türkiye Cumhuriyeti’ni bir daha ayağa kalkamayacak duruma düşürmekti. Bu manada Türkiye Cumhuriyeti 15 Temmuz’da büyük bir demokrasi sınavını başarıyla vermiştir.

Yakın tarihimizde birçok darbe ve darbe girişimine şahit olan ve bu nedenle darbenin ne demek olduğunu ve getirdiği ağır sonuçları çok iyi bilen ülkemiz vatandaşları, hür ve özgür iradesini 15 Temmuz’da göstermiştir.

Türk Halkı; adı ne olursa olsun, Cumhuriyetimize, demokratik hak ve özgürlüklerimize zarar veren her türlü girişimin karşısında olduklarını ilgililerine ve tüm dünyaya göstermiştir.

Ülkemizin geleceğini inşa ederken, yaşadıklarımızdan aldığımız dersler bize ışık olacak. Cumhuriyetimizin kurucusu M. Kemal Atatürk’ün bizlere emanet ettiği Cumhuriyetimizi ve onun temel hak ve özgürlüklerini kanımızın son damlasına kadar koruyacağız.

15 Temmuz hain kalkışmasında ölenlere Allah’tan rahmet, kederli ailelerine sabırlar dilerken, bir daha bu tür düşmanlıkların gerçekleşmemesi en büyük dileğimizdir.

Mehmet NABİOĞLU
Gaziantep SMMM Odası Başkanı