Gaziantep Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Forumu Mobil Sürüm

Tam sürüme geçmek için tıklayın.
Kullanıcı Adı: Şifre:
  Üye Ol
 
Gaziantep Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Forumu  »  Mevzuat Forumu  »  Mustafa Gülşen'in Forum sayfasından güzel bir uyarı
SMMMO 22.01.2013- 15:47

Değerli Arkadaşlar Merhaba,
Bildiğiniz üzere 1 Nisan'dan itibaren Mükellef Bilgileri Bildirimi yapılmaya başlandı. Angarya gözüyle baktığımız bu iş için, İdare 2012 yılı ücret tarifemize ücretinide eklemiştir. (Tablo III, 3.Diğer İşlemler, F bendi)   Hal böyle olunca bu iş angarya değildir. Ücreti istenmelidir. İsteyemeyen haksız rekabet yapmış olur. Buda bir suçtur.
[ Bağlantıları görmek için üye ol veya giriş yap ]

Bunun yanında, bu bildirimleri kendi şifremiz ile gönderiyorsak, bu hizmeti verdiğimiz kesinleşmiş olacaktır. Asgari Ücret Tarifemizde bu hizmetin karşılığı olan tutar + KDV makbuz kesilmesi zorunludur. Yarın idare nasıl sözleşmelerde damga vergisi aradıysa, yine sistemden bakarak bu hizmetin karşılığında düzenlediğiniz (veya düzenlemediğiniz) makbuzu isteyecektir.

Her şeyi boş verin, emeğinize yazık etmeyin. Bu işin karşılığı istemeyen bu mesleğe balta vurmuş demektir. Ben tüm arkadaşlarımızdan makbuzlarını düzenlemelerini (şubeler bazında) ve emeğine saygı duyarak bedellerini talep etmelerini rica ediyorum.

Saygılarımla


Forum Yazılımı:   php Kolay Forum (phpKF)  ©  2007 - 2013   phpKF Ekibi