Gaziantep Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Forumu Mobil Sürüm

Tam sürüme geçmek için tıklayın.
Kullanıcı Adı: Şifre:
  Üye Ol
 
Gaziantep Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Forumu  »  Mevzuat Forumu  »  AMAN DİKKAT! E-TÜRKİYE'YE GİRİP ÜZERİNİZE KAYITLI OL
SMMMO 22.01.2013- 17:16

Sayın Forumdaşlar,

Bu günlerde bazı sahtekarlar türemiştir.E-Türkiye'den üzerinize kayıtlı olan araba, ev, dükkanlarla ilgili devamlı E-Türkiye'den bakınız.
Eskiden nüfus kağıdını kaybedenlerin başına gelenler (vergi dairelerine bildiriniz denirdi.)
Şimdi nüfus kağıdını çeşitli kurumlara verenlerin başına geliyor.Başka bir şehirde iş yeri açıp, bankaları filan dolandırıyorlar.Tüm bunları sizin adınıza yapıyorlar.Sonra hacizler başlıyor.Kendinizin bu işlerle alakalı olmadığınızı ispat etmek için mahkeme mahkeme uğraşıyorsuz.Bazen hapis cezası alıyorsunuz. Şimdi ortağımın defterini tuttuğu bir şirket ‘in sahiplerinin 45 yaşındaki ve hiç nüfus kağıdını kaybetmeyen oğluna nüfus kağıdı fotokopileriyle başka bir şehirde adına şirket açılıp,bankalar sahte imzalarla dolandırılmış ve mahkeme mahmekeme dolaşaraktan kendini temiz çıkarmaya uğraşmaktadır.
Kurumlara verdiğiniz nüfus kağıdı fotokopilerine ön sayfa ve arka sayfalara isabet edecek şekilde şu iş için veriliyor diye yazmanızda fayda var. Aslında imza ona mı ait diye neden araştırılmadığını da bilemiyorum.Hani imza taklidi olsa gene bir yere kadar hiç benzemeyen imzalarla bu işler yapılıyor.
AMAN DİKKAT!


Forum Yazılımı:   php Kolay Forum (phpKF)  ©  2007 - 2013   phpKF Ekibi